Rozwiązania

sieciowe

Jednym z elementów naszej oferty jest projektowanie i budowa sieci komputerowych, zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Nasze osiągnięcia w tej dziedzinie są godne uwagi ponieważ samodzielnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sieć dostępową Wi-Fi dla jednej z  warszawskich uczelni. Projekt został przygotowany w taki sposób, aby w zależności od potrzeb Klient mógł go rozbudować w każdym kierunku. Sieci przewodowe LAN, WAN projektujemy z równym powodzeniem. W 2018 roku nasza firma brała udział w tworzeniu projektu dla kilkunastu lokalizacji o łącznej licznie portów przekraczającej 6000 sztuk. Nasze projekty opieramy wyłącznie na rozwiązaniach renomowanych firm, takich jak Allied Telesis, Extreme Networks, Aerohive, Cisco. Dokładamy wszelkich starań aby sprzęt był optymalnie dobrany do wymogów środowiska Klienta i spełniał w 100% postawione przed nim zadanie.

Zainwestowaliśmy w rozwiązania chmurowe (usługi chmurowe) dla naszych pracowników, ale problem „powolnych aplikacji” jakoś nie chce zniknąć? Przyczyną mogą być wcześniejsze oszczędności na urządzeniach sieciowych. 

Obserwując rynek przez długie lata widzimy, że nawet średniej wielkości firmy potrafią korzystać z urządzeń przeznaczonych dla grupy konsumentów domowych. Dlaczego warto wymienić urządzenia sieciowe na te z linii przeznaczonych dla biznesu? Producenci konstruując takie przełączniki czy routery budują je z bardziej wydajnych komponentów, mogących długotrwale pracować na dużym obciążeniu. Uzyskujemy wówczas dłuższy czas pracy bez ryzyka awarii wynikłej z nadmiernego zużycia się produktu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednak przesłanką do wymiany nie powinien być tylko sposób budowy urządzenia, a jego możliwości. Skupimy się na przykładzie jednego z producentów, japońskiej firmy Allied Telesis. Urządzenia dostępne w ich ofercie to w 90% sprzęt dla biznesu. Charakteryzuje się on bardzo niską awaryjnością (otrzymujemy 5 lat gwarancji podstawowej w standardzie) oraz bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest to istotne, bo skoro ”poszliśmy w chmurę” warto tę drogę odpowiednio zabezpieczyć. Wszak w biznesie już od dawna nie ma nic cenniejszego od informacji. W dobie pandemii i pracy zdalnej tym bardziej potrzebujemy solidnego zabezpieczenia naszych rozproszonych pracowników. 

Wspomniany producent oferuje niedrogie i łatwe w konfiguracji urządzenia pozwalające na bezpieczną komunikację za pomocą np. połączeń VPN. Poniżej zamieszczamy przykładowy rysunek obrazujący właśnie taką bezpieczną konfigurację. 

Jeżeli masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu.