Usługi online Microsoft 365

- instalacja i wdrożenie

Nasza oferta to głównie usługi online takie jak Microsoft Office 365. Należą do nich np. aplikacje dla ankieterów, obsługi kalendarza punktu usługowego czy obsługa komunikacji z pracownikami lub klientami. Aplikacje ze względu na swój charakter nie generują wysokich kosztów jak zakup drogich serwerów i aplikacji oraz ich utrzymania. Aplikacje możemy modyfikować
zgodnie z życzeniem Klienta. Zmiany te dają niewielkie, stałe koszty utrzymania oraz zwiększenie komfortu komunikacji wewnątrz firmy. Łatwiejszy i szybszy kontakt pozwalać będzie na lepsze i dokładniejsze adresowanie komunikatów i zadań dla pracowników rozproszonych ze względu na pandemię COVID-19.

Zdajemy sobie sprawę, że tzw. Small Business potrzebuje aplikacji, które do tej pory były dostępne głównie dla dużych podmiotów ponieważ wymagały dużej kosztownej infrastruktury i jeszcze większych kosztów w celu utrzymania ich w ruchu oraz nienagannej kondycji. Nasze rozwiązanie daje możliwość korzystania z aplikacji zbudowanych według najnowszych trendów, zachowując przy tym niski koszt eksploatacji.

Dużą korzyść z takiego rozwiązania mogą uzyskać firmy, które przez pandemię muszą pracownikom zapewnić bezpieczne środowisko do pracy zdalnej oraz nimi efektywnie zarządzać. Spowodowane jest to tym, że niemal bez zaangażowania czasu ich pracowników klienci zaplanują usługi w takim czasie, który jest dla nich wygodny, a nie kolidują z innym zadaniem.

Dajemy również możliwość zabezpieczenia całego środowiska pracy. Jeśli skorzystacie Państwo z naszych usług online, możecie odetchnąć z ulgą ponieważ operator usługi przejmuje część odpowiedzialności za należyte zabezpieczenie danych oraz ochronę ich przed wyciekiem lub nieuprawnionym dostępem. Przejmuje on również ewentualne późniejsze konsekwencje w razie wykrycia zagrożenia. Nie należy w tym wszystkim zapominać, iż najsłabszym ogniwem w całym procesie ochrony danych osobowych jest nadal czynnik ludzki. I tu również możemy Państwa wspomóc licznymi pakietami szkoleń z zakresu ochrony przed atakami socjotechnicznymi.

Wiemy również, że część klientów jeszcze z nieufnością podchodzi do rozwiązań chmurowych. Dlatego zawsze proponujemy możliwość sprawdzenia funkcjonalności i bezpieczeństwa środowiska chmurowego. Nasi inżynierowie pomogą przy wdrożeniu testowym, odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przygotują propozycję wdrożenia i instalacji takiego środowiska jako  produkcyjnego. Dla tych klientów, którzy chcą zachować swoją infrastrukturę lokalną proponujemy stworzenie hybrydy, łączącej chmurę z ich dotychczasowym środowiskiem IT.

W obrębie usług chmurowych (rozwiązań chmurowych) mamy również audyt, który ma na celu udzielić odpowiedzi czy lokalną infrastrukturę klienta można przenieść do Microsoft Azure i czy warto iść w tym kierunku. Jesteśmy jedną z kilkunastu firm wykonujących w Polsce tą usługę. Jest ona realizowana przy pełnym wsparciu producenta i jest ona dla klienta nieodpłatna. Mamy kilka zrealizowanych projektów, dzięki którym klienci poczynili oszczędności w utrzymaniu swojej infrastruktury przenosząc jej część lub całość do chmury. Decyzje tych klientów były spowodowane nie tylko wynikami finansowymi raportu, również duży wpływ miało rozproszenie pracowników ze względu na pandemię.

Microsoft Azure

Masz dane na serwerze w firmie i dokumenty Office 365 w chmurze? 

Zadbaj o hybrydowy backup danych!

Każda firma, która rozpoczęła przygodę z Microsoft 365 zaczyna sobie zdawać sprawę z rozproszenia swoich danych. Wiadomo, że nawet przy tak wysokiej dostępności do naszych dokumentów, jaką gwarantuje nam Microsoft, zdarzyć się może awaria łącza internetowego. Wówczas przychodzi nam z pomocą narzędzie Veeam Backup & Replication. 


Dzięki backupowi działającemu online możemy uzyskać dostęp do danych z dysku, na którym utworzona została jego kopia bezpieczeństwa. Oprogramowanie Veeam pozwala na odzyskanie nie tylko ostatniej wykonanej kopii, ale również określoną wcześniej ilość wersji poprzednich pliku. 


Poniżej przedstawiamy diagram, na którym widać, że przerwanie jednego powiązania nie powoduje problemów z dostępem do danych.

zdjecie1.png

Jak ważny dostęp do danych, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19, przekonali już się wszyscy. Dlatego pomagamy zminimalizować braki do ich dostępu z przyczyn niezależnych od Państwa. 


Zapraszamy do kontaktu, nasi inżynierowie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.